Moldova

Sheriff Tiraspol a remizat pe teren propriu

După un început de meci echilibrat, Sheriff a reușit să deschidă scorul în ultimul minut al primei reprize prin Henrique Luvannor. Echipa din Muntenegru a readus echilibrul în minutul 56 prin golul marcat de Andrija Pejovic. Astfel până la sfârșitul meciului scorul a rămas neschimbat
Echipa din Tiraspol este nevoită să marcheze în deplasare pentru a avea șanse de a se califica în runda următoare, asta din cauza că echipa din Muntenegru a marcat un gol la Tiraspol. Astfel muntenegrenii pornesc cu prima șansă la calificare în următoarea fază a competiției.

Calificarea se va juca în partida retur de la Nicsik care va avea loc pe 23 iulie, la ora 18:30 în Muntenegru.